Najlepsze wtyczki do Wodpressa. 11 pluginów, które musisz mieć!

WordPress to dzisiaj bezsprzecznie najpopularniejszy system zarządzania treścią na świecie. Około 60% wszystkich stron wykorzystujących do swojego działania, któryś z otwartych systemów CMS, to właśnie WordPress. Mało tego. Mówi się, że WordPress napędza dzisiaj 30% całego internetu. A to jednak całkiem sporo.
W Grumpy Studio, jako system dla Klientów preferujących ogólnodostępne rozwiązania CMS wybraliśmy właśnie WordPress. Nasze kilkuletnie doświadczenie pozwoliło nam zebrać naszym zdaniem 11 najlepszych wtyczek i absolutnych must have dla WordPressowej strony.

BEZPIECZEŃSTWO:
Wordpress jako popularna platforma jest niestety bardziej niż inne narażona na luki bezpieczeństwa. Dlatego także my sami musimy zadbać o to aby jak najlepiej zabezpieczyć naszą stronę i dane. Często samo silne hasło i login inny niż “admin” to ciągle za mało.

#1 HIDE MY WP
Hide My Wp jest fenomenalną wtyczką, która pozwala ukryć fakt, że Wasza strona korzysta z WP. Zmienia domyślne ścieżki plików, szablonów, linki logowania do panelu administracyjnego. Z jej pomocą można także ukryć fakt korzystania z niektórych bardziej popularnych wtyczek, co dodatkowo zwiększa nasze bezpieczeństwo.
CENA: 29$
LINK: https://codecanyon.net/item/hide-my-wp-amazing-security-plugin-for-wordpress/4177158

#2 WORFENCE

Wordfence to kolejna wtyczka bezpieczeństwa, bez której nie wyobrażamy sobie instalacji WordPressa. Wordfence to jednocześnie firewall, który wykrywa podejrzaną aktywność na stronie oraz blokuje i filtruje adresy IP oraz skaner plików, który sprawdza czy nie padliśmy ofiarą złośliwego ataku.
CENA:0 – 99$
LINK: https://www.wordfence.com/wordfence-signup/ https://www.wordfence.com/wordfence-signup/

PERFORMANCE I OPTYMALIZACJA
Na szybkość ładowania strony, wydajność jej działania w trakcie przeglądania czy pozycję w wynikach wyszukiwania ma wpływ wiele czynników. Warto abyśmy przynajmniej o kilka z nich zadbali sami. Zupełnie samodzielnie możemy zadbać bowiem o optymalizację obrazów czy treści. W tym pomogą nam kolejne wtyczki.

#3 WP SUPER CACHE

Wtyczka do cachowania od Automattic, czyli firmy, która obecnie jest odpowiedzialna za rozwój platformy wordpress.com czy WooCommerce. Cache pozwala na szybsze wczytywanie zasobów czy niektórych stron poprzez zachowanie ich w pamięci przeglądarki. Dzięki temu podczas każdej wizyty na stronie nie ma konieczności ponownego pobierania.
CENA: 0$
LINK: https://pl.wordpress.org/plugins/wp-super-cache/

#4 WPMU SMUSH i SMUSH PRO

Dla stron, które przetwarzają duże ilości obrazów nie znaleźliśmy do tej pory nic lepszego niż SMUSH od WPMU. Zautomatyzowana optymalizacja obrazów z biblioteki mediów WP, także podczas uploadu nowych plików bardzo ułatwia pracę i pozwala zaoszczędzić sporo czasu.
Do tego informacja o ilości zaoszczędzonego miejsca oraz informacje co jeszcze możemy zrobić lepiej.
Poza tym gorąco polecamy pozostałe wtyczki ze stajni WPMU.
CENA: 0$ – 49$/miesiąc
LINK: https://pl.wordpress.org/plugins/wp-smushit/ https://premium.wpmudev.org/project/wp-smush-pro/

#5 Yoast SEO

Yoast SEO to wtyczka rozwijana już od wielu lat. Niesamowicie wspomaga pozycjonowanie strony. Dla każdej podstrony czy posta możemy ustawić osobne słowa kluczowe, opisy, a także sprawdzić wygląd strony w wynikach wyszukiwania. Ponadto Yoast podpowie nam jak możemy usprawnić daną podstronę oraz wypisze problemy, które mogą wpłynąć na pozycjonowanie strony. Must-have!
CENA: 0$
LINK: https://pl.wordpress.org/plugins/wordpress-seo/

Content, czyli treść.
Wordpress często jest pierwszym wyborem podczas wyboru systemu do tworzenia strony przez swój przyjazny i prosty w obsłudze panel administracyjny. Niestety o ile publikowanie postów czy aktualności i nieskomplikowanych stron nie stanowi problemu to przy trudniejszych bardziej wymyślnych układach trzeba WordPressowi trochę pomóc.

#6 WPBakery Page Builder (Visual Composer)

Jedna z pierwszych na rynku wtyczek do budowy całych stron za pomocą wizualnego edytora. Bardzo prosty i intuicyjny edytor Drag and Drop pozwala na budowanie bardziej skomplikowanych układów, a ilość ustawień czy możliwości użycia praktycznie dowolnego css sprawia, że możemy dopasować stylowanie elementów całkowicie pod siebie.
CENA: 46$
LINK: https://codecanyon.net/item/visual-composer-page-builder-for-wordpress/242431

#7 Slider Revolution

Od pewnego już czasu duże slidery niepodzielnie królują na stronach internetowych. Czy to na stronach głównych jako element headera czy czasami nawet jako cały landing page. Wśród wtyczek do wordpressa my polecamy Revolution Slider, za pomocą którego można zdziałać cuda. Prosty edytor, timeline dla animacji, gotowe efekty oraz, ponownie, możliwość napisania własnego CSS. Bardzo dobry dodatek.
CENA: 26$
LINK: https://codecanyon.net/item/slider-revolution-responsive-wordpress-plugin/2751380

#8 Mailster – Ultimate WordPress Newsletter Plugin

Zbieranie list mailingowych to dzisiaj już praktycznie konieczność. Jest to bardzo dobra metoda na utrzymanie kontaktu z naszymi klientami. Mailster to bardzo wygodne rozwiązanie, które pozwala zintegrować cały system newsletterowy w naszej stronie.
Edytor drag and drop dla kampanii, zaawansowane statystyki, możliwość definiowania własnych parametrów dla subskrybentów to tylko kilka cech, które zdecydowały o umieszczeniu właśnie mailstera na tej liście.
CENA: 55$
LINK: https://codecanyon.net/item/mailster-email-newsletter-plugin-for-wordpress/3078294

Narzędzia i inne przydatne dodatki.
W tej kategorii zdecydowałem się umieścić kilka innych przydatnych wtyczek, które nie pasowały do innych ale ciężko się bez nich obejść 🙂

#9. Contact Form 7

Contact Form 7 to dzisiaj najpopularniejsza wtyczka do prostego tworzenia formularzy kontaktowych. Może i nie ma wbudowanego edytora Drag And Drop ale posiada stosunkowo proste w obsłudze placeholdery. Do tego, jeżeli nam oczywiście brakuje jakiejś funkcjonalności, możemy kupić lub ściągnąć kolejne dodatki. Na temat tylko tej wtyczki można by napisać osobny artykuł i to dalej pewnie nie opisało by jej w całości.
Spotykany na większości stron opartych o WordPress.
CENA: 0$
LINK: https://pl.wordpress.org/plugins/contact-form-7

#10 Polylang

Taka lista nie mogłaby się obyć bez wtyczki pozwalającej na obsługę kilku wersji językowych strony. Obecnie na rynku są dwa dodatki do WordPressa, które królują. WPML oraz jego darmowy odpowiednik Polylang. Dla większości małych stron bez specjalnych wymagań Polylang jest w zupełności wystarczający. Niestety ma swoje ograniczenia, zwłaszcza w zastosowaniu z woocommerce – ale to temat dla kolejnego posta.
CENA: 0$
LINK: https://wordpress.org/plugins/polylang/

And last but not least:
#11 Loco Translate

Mimo, że wtyczka znajduje się na końcu to jest zdecydowanie jedną z najbardziej użytecznych na całej liście. Loco translate to plugin obsługujący pliki tłumaczeń wordpressa.
Z poziomu panelu administracyjnego pozwala na tłumaczenie fraz z innych wtyczek czy motywów co jest szczególnie przydatne podczas pracy z np. Zagranicznymi szablonami, gdzie często występują customowe etykiety przycisków.
Dla nas must have.
CENA: 0$
LINK: https://pl.wordpress.org/plugins/loco-translate/

Temat wtyczek to temat rzeka. Zapewne wielu z Was, którzy posiadają już doświadczenie w pracy z wordpressem nie zgodzą się z nami i podadzą własną listę, a inni się z nami zgodzą.
Niestety w tak krótkiej liście nie sposób zmieścić wszystkie dodatki, które uważamy za po prostu dobre. Brakuje tutaj także wtyczek związanych z woocommerce czyli obsługą sklepów i e-commerce ale to temat na osobną listę, która pojawi się z całą pewnością.
Jeśli macie jeszcze jakieś swoje typy dajcie znać. Chętnie się z nimi zapoznamy 🙂

No Comments

Post A Comment